19 Ocak 2012 Perşembe

Perfect.


Bu şarkıya bayılıyorum.
Şarkının sözleri bir harika!


HAPPY BIRTHDAY!

16 Ocak 2012 Pazartesi

Günün Kombini

FilmTime :)


Bugün okula gitmedik.İki arkadaşım ve ben film zamanı yapalım dedik.Ne izleyeceğimize uzun bir süre karar verdikten sonra 'MySassyGirl' de karar kıldık.Aslında doğrusunu söylemek gerekirse böyle güzel birşey çıkacağını tahmin bile etmemiştim.Kesin iğrenç diye bir düşünce geçti film başlayınca.Çok büyük bir ön yargıyla yaklaşmışım galiba.


Filmin yönetmeni 'Jeux D'enfants' filminin yönetmeni olan Yann Samuell.Yönetmeninin bu olduğunu bilseydim eğer böyle büyük konuşup kötü birşey çıkacağını kesinlikle tahmin etmezdim.


Film Charlie Bello’nun Jordan adında bir kıza ilk ve son kez aşık olmuşunu anlatıyor.Bazen 'Yuh lan ne biçim bu kız' dediğim bile oldu yani.Konu oldukça etkileyici,sade ve akıcı olarak işlenmiş.Ben gerçekten de beğendim.Yalnız kızımız sence de güzel değil mi? Filmin sonu ise oldukça şaşırtıcı.İzlemenizi tavsiye ediyorum. 

6 Ocak 2012 Cuma

Kitap Hastalığı

   Dediğim gibi galiba bende bir kitap hastalığı oluştu.İlk önce edebiyat yazılısından sorumluğu olduğum kitaplarla başladı ve sonra gerisi geldi.Önceden film izlemeyi daha çok severdim.Zaten genellikle çoğu kitabında filmi bulunuyor.Ancak bir süre sonra anlıyorsunuz ki kitapta sizin kişileriniz oluşuyor.Ancak filmde ise onların seçtikleri.Bu konuya önemle vurguluyorum.
   Evet nerede kalmıştık?Okuduğum ilk kitapla başlayayım.Çalıkuşu.Ben bu kitabı daha önce neden okumamışım diye kendime kaç kez sordum kendime.Halen de sormaya devam :)Kitap Kamuran ve Feride yani bizim Çalıkuşu arasında geçen aşkı gözler önüne sermiş.İyi ki dizisini ya da filmini açıp önceden bakmamışım.Açınca şaşırdım.Benim zihnimde oluşanla farklıydı dizisi.Ancak bayıldım.
   İkinci kitap ise Kaplumbağalar.Fakir Baykurt'un yazdığı bu eser bence herkes tarafından okunmalı.Kitap ilk okunduğunda anlaşılması güç oluyor ve zorluyor.Ancak zamanla kitaba alışıyorsun ve elinden bırakamıyorsun.
   Gerçek hayat hikayesi olan iki kitap okudum ve çok duygulandım.İlk okuduğum ve 3 günde bitirdiğim Piruze idi.Bir annenin gerçek dramı.Şiddetle tavsiye ediyorum.İkincisi ise Leyla.Bu kitapta Leyla bence Piruze'den çok daha kötü şeyler yaşamış bence.Bunu da okumanızı tavsiye ederim.Kitap bitince ise 'Vay be! İnsanlar ne kadar kötü şeyler yaşıyorlar.Halimize şükretmeliyiz'diyeceğinize adım gibi eminim.
  Şimdi ise Çığlık'ı okuyorum.Becca Fitzpatrick'ten serinin ikinci kitabı.Gene çok beğendim.Hayalimdeki Patch'e hayranım.
  Evet geldik postun sonuna.Bir dahaki postta görüşmek üzere.Ben kitap okumaya gidiyorum.Görüşmek üzere her kimsen.

Yeni Başlangıçlar

   Galiba bunu daha önceden yazmalıydım.Biraz değil bayağı bir geç kaldım.Evet,yeni yıl,yeni başlangıç.
Herşeyden önce yeni yıl herkese sağlık,mutluluk,huzur getirsin.Sonra ise geldi benim dileklerime...
   Evet yeter artık diyorum ve artık Mini Cooper'ıma kavuşmak istiyorum.Yeter artık çok mu istiyorum bilmiyorum  ama galiba benim hayallerimin arabası kesinlikle bu :)
   Kilo vermek.Tabi her kadının hayalidir bu.Çok kilolu değilim.Ancak genetik herhalde sülalede herkeste zayıf olsa bile bir ayva göbeği mevcut.Bunu da yaza kadar hallettik mi görsün bikiniler görsün beni deniz ve sahil.
   Bir neon çanta isterim tabiki de.Şu altta gördüğün neon çantalardan.Sesini duyar gibiyim.Aynen onlara bende hastayım.


   Biliyorsunuz ki artık ince topuklar 'out',kalın topuklar ise 'in'.Yani bir de şu alttaki mor olsa benim olsa...


   Bu isteğim daha çok benim gibi öğrencileri ilgilendiriyor.'Akşam yatmaz,sabah kalmaz' tabirini ailem benim için kullanıyor.Dayım hep dalga geçip sinirimi bozuyor.İsteğim ise uykusuz günler olmasın.


                      
   Amerika,Fransa,İspanya ve İtalya.İşte bu üçüne gitmek ve dillerini öğrenmeği çok ama çok istiyorum.Bu benim hedefim.Büyük adam tabirini kullanmayalım.Büyük bir kadın olunca buraya ömrüm yeterse gitmek istiyorum!
   Canon Profesyonel bir fotoğraf makinesi,bir laptop ve daha fazlası.
   Çılgınlar gibi alışveriş yapmak istiyorum.Aynı Rebecca Bloomwood gibi bir çılgın olmak istiyorum.Tabi 16 bin dolarlık alışveriş tuzağına düşmeden :D


  Daha fazla kitap okumak istiyorum.Artık kitaplara bir hayli düşkünüm.Kitap kelimesi bile beni heyecanlandırıyor.Şu sıralar pek çok kitap okudum.Az sonra bununda bir post'unu hazırlayacağım ihşallah.
   Evet,benim isteklerim bu kadar.Ya sizin?